27 Haziran 2013 Perşembe

The Master's Sun / 2013

Uzun bir zamandır So Ji Sub'un yeni yapımını bekliyordum. Sonunda bu kez beni memnun edeceğini düşündüğüm bir rolle karşımıza çıkacağını öğrendim.
Dizi yaklaşık bir ay sonra yayına girecek ve ben hem izlemek hem de çevirisini yapmak için sabırsızlıkla bekliyorum.
Dizinin senaristleri, yönetmeni ve oyuncuları şimdiden beni heyecanlandırmaya yetti bile.
Başarılı yapımları ile kendilerinden sık sık söz ettiren Hong Jung-Eun, Hong Mi-Ran yani Hong kardeşlerin senaristliğini yapacağı dizinin yönetmenliğini ise Jin Hyeok yapacak.

Hong kardeşleri daha önce Big, The Greatest Love , My Girlfriend is a Gumiho , You're Beautiful , Hong Gil Dong yapımlarından biliyoruz. Dizilerden Big hariç hepsini izledim ve çok beğendim hepsini. Hele The Greatest Love ve Hong Gil Dong benim için efsanedir. :) Big'de biraz hayal kırıklığı yaşattıklarını duydum ama izlemediğim için yorum yapamayacağım o konuda. Hem bir kezcik de olur diyerek The Master's Sun'ı büyük umutlarla beklemeye devam ediyorum.

Yönetmen Jin Hyeok ise yine daha önce beğenilerek izlenen City Hunter, Prosecutor Princess, Shining Inheritance ve On Air dizilerinden tanıyoruz. Onun da iyi işler başaracağına eminim.
 

Oyunculara gelince So Ji Sub baş aktörüm zaten. Onun için dizinin ilgimi çektiğini düşünürsek çok da üzerinde yorum yapmama gerek yok. Sadece sanırım oynayacağı ilk komedi tarzı yapım olacak. Nasıl bir performas sergileceğini merakla bekliyorum. Yıllardır dram, savaş, dövüş, intikam gibi konular dışında bir yapımda oynasın diye bekliyorduk sabırsızlıkla.

Bayan oyuncu olarak da daha önce birçok yapımda izlediğim ve oyunculuğunu çok doğal ve başarılı bulduğum Gong Hyo Jin'i izleyeceğiz. Dizide hayaletleri görebilen, sulugözlü birini canlandıracakmış sanırım.

Dizinin 20 bölüm olması, Temmuz ayının sonunda başlaması ve Çarşamba-Perşembe 21:55 kuşağında yer alması bekleniyor.

Genel olarak konu şöyle:
Korku ve komedi öğelerinin birlikte harmanlandığı hikaye hayaletleri görebilen bir kadın ve onu korumaya çalışan bir adamın etrafında dönüyor.
So Ji Sub cimri, açgözlü, kibirli, tüm insani ilişkileri parayla ölçen Yönetici Joo Joong Won rolünü canlandıracak.
Gong Hyo Jin ise bir kazadan sonra hayaletleri görmeye başlayan, bu yüzden de uykusuzluk sorunu çeken kasvetli ve sulugözlü asistan Tae Gong Shil karakterini oynayacak.

Son olarak da 1. ve 2. bölümün genel özeti olduğu söylenen şu bilgiyi de paylaşıp bir aylık uzun bekleyişimize geçelim diyorum.

Bu arada bol bol spoiler içeriyor bu özet bilginize. :)

Bayan Tae Gong Shil bir kazada ailesini kaybettikten sonra hayaletleri görmeye başlar.
Her gece değişik hayaletler gelip ondan sorunlarını çözmelerini isterler. Bayan Tae de onlardan kurtulmak için isteklerini yerine getirmek zorunda kalır.
Gece boyunca uyuyamadığı için de tüm günü uyuklayarak geçirir.

Bayan Tae, bir gece karanlık bir sokakta bir araçla karşılaşır. Bu Bay Joo'nun arabasıdır.
Arabada Bay Joo'nun yanında uzun zaman önce ölen kız arkadaşının hayaletini de görür.

Tae ilginç bir şey fark eder. Ne zaman Bay Joo'nun bedenine dokunsa etrafındaki tüm hayaletler yok olur!
Bay Joo onun uyumasını sağlayabilecek adamdır.
(Bu sokak sahnesi So Ji Sub'un ilk çekimi. Bu nedenle 1. bölümde ağırlıklı olarak Bayan Tae'nin çeşitli hayaletlerin isteklerini yerine getirmesini izleyeceğiz.)

Bay Joo, büyük bir alışveriş merkezinin yöneticisidir. Popüler bir futbolcu ve ünlü bir bayan oyuncunun düğün törenini alışveriş merkezinde düzenlemek için uğraşmaktadır.
AVM'nin reklamı adına çok iyi bir şans olacaktır bu ama Bayan Tae'nin bazı eylemleri sonucunda düğün iptal edilir.
Bay Joo çok sinirlenir ve Bayan Tae'yi suçlamak için gece evine gider. Uykusu olan ama uyuyamayan Bayan Tae dışarı çıktp onu görünce der ki: "Ah, sensin. İçeri gel de birlikte uyuyalım. Yalnızca senin yanında uyuyabiliyorum."
Bay Joo: "Görünüşüm ve param yüzünden beni aceleye getiren bir sürü kızla tanıştım ama kokmuş saçlarıyla beni ayartmaya çalışan ilk kız sensin."

Tüm konu ve özet çevirileri bana aittir.
Artık merakla daha fazla bilginin gelmesini beklemekten başka çare yok.

Bir diğer oyuncuyu da ekleyeyim istedim.
Kang Woo rolünde oynayacak Seo In Guk.

Bir asker olan Kang Woo 2000'li yılların ortalarında Irak'ta görev yapan Güney Kore ordusu, Zaytun Bölüğü'nde yer almıştır.
Savaşın kötü yüzüne tanık olmuştur. Askerden terhis olduktan sonra ise Joo Joong Won'un yöneticisi olduğu "Kingdom" adlı alışveriş merkezinde çalışmaya başlamış ve güvenlikten sorumlu baş kişi olmuştur.
Aynı anda hem kaba ve erkeksi hem de yumuşak bir karakteri canlandıracak oyuncu, anladığım kadarıyla sert görünüşünün altında yufka bir yürek taşıyan bir karakteri canlandıracak.

2 yorum:

 1. kaç bolum bu dızı ben 8den baska bulamıyrm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dizi bir uzatma olmazsa 16 bölüm olacak.
   Hala Kore'de yayınlanmakta olan bir dizi. Yani kendi ülkesinde en son 8. bölüm yayınlandığı için daha fazlasını bulamamanız normal.
   Dizi çarşamba ve ğerşembe günleri birer bölüm olarak yayınlanıyor. Yani mevcut duruma göre 4 hafta sonra tamamlanacak.

   Sil